WYBIERZ TRENING RELAKSACYJNY

 • Fragment
  Opis
  Trening autogenny spopularyzował Schulz- psychiatra i psychoterapeuta. Ta metoda relaksacji polega na wyzwalaniu u siebie poczucia cieżkości i ciepła. Stan ten podobny do momentu, który odczuwamy tuż przed zaśnięciem kojarzy się z odprężeniem fizycznym i psychicznym. Jest jedym z najczęściej stosowanych treningów w psychologii i psychoterapii, jest też szeroko przebadany. Trening autogenny stosuje się wszędzie tam, gdzie konieczna jest redukacja stresu i napięcia. Jako wspomożenie leczenia depresji, zaburzeń lękowych, uzależnień. W problemach ze snem: trudnościach z zaśnięciem, z wybudzeniem, śnie krótkim, przerywanym. W chorobach somatycznych: astmie, nadciśnieniu tętniczym, w przewlekłych dolegliwościach bólowych, a nawet w sporcie jako relaksacja po intensywnym wysiłku.
  99,00 
 • Fragment
  Opis
  Autorem treningu progresywnego jest Edmund Jacobson- psychiatra, specjalista od chorób wewnętrznych, naukowiec, fizjolog. Jacobson prowadził szerokie badania nad aktywnością nerwowo-mięśniową, w których wykazał, że nadmierne napięcie mięśni jest powiązane z zaburzeniami emocjonalnymi. Odkrył zależność, z której wynikało, że zmniejszenie napięcia mięśniowego wpływa korzystnie na układ nerwowy, dzięki czemu następuje redukcja poziomu lęku, organizm łatwiej się wycisza i uspokaja. Cały terning oparty jest na świadym napinaniu i rozluźnianiu określonych partii mięśni aż do automatyzacji rozluźnienia. Rezultatem rozluźnienia mięśniowego, jest rozluźnienie psychiczne. Trening będzie odpowiedni dla osób cierpiących na nadmierne napięcie mięśni i dolegliwości bólowe związane ze stresem. Jest zalecany w zaburzeniach psychosomatycznych, przemęczeniu i przewlekłym stresie.
  99,00 
 • Fragment
  Opis
  Mogą być stosowane jako osobna technika relaksacji lub jako dodatek do treningu autogennego i progresywanego. Wizualizacja opiera się na generowaniu w myślach wyobrażeń, kolorów, zapachów, o których mówi lektor. Krok za krokiem prowadzi do ukierunkowania myśli na obrazy co sprzyja obiżeniu napięcia szczególnie u osób, które ciągle myślą "o czymś", a myśli te są przyczyną stresu, lęku i przemęczenia.
  39,00 
 • Fragment
  Opis
  Trening autogenny spopularyzował Schulz- psychiatra i psychoterapeuta. To jeden z najczęściej stosowanych i najlepiej przebadanych treningów relaksacyjnych. Trening polega na wyzwalaniu u siebie poczucia ciężkości i ciepła. Stan ten podobny do momentu, który odczuwamy tuż przed zaśnięciem kojarzy się on z odprężeniem fizycznym i psychicznym. Dla kogo: Trening autogenny stosuje się wszędzie tam, gdzie konieczna jest redukcja stresu i napięcia. Jako wspomożenie leczenia depresji, zaburzeń lękowych, uzależnień. W problemach ze snem: trudnościach z zaśnięciem, z wybudzeniem, śnie krótkim, przerywanym. W chorobach somatycznych: astmie, nadciśnieniu tętniczym, w przewlekłych dolegliwościach bólowych, a nawet w sporcie jako relaksacja po intensywnym wysiłku.
  129,00 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z naszą ofertą